A hajhullás lehetséges okai
A hajhullás mögött állhatnak különböző betegségek, hiányállapotok, például a pajzsmirigy alul –vagy túlműködése, az emésztőrendszer nem megfelelő működése, felszívódási zavarok, de a vashiány és a vitaminhiány, valamint valamilyen gyulladás is lehet az okok között.
Hormonális gondok is járhatnak hajhullással. A kismamák haja nagyon dús, fényes és gyönyörű lesz, azonban a szülés után sokszor erős hajhullást tapasztalnak. Emellett, a változókor sokszor együtt jár a hajszálak ritkulásával és elvékonyodásával.
A fejbőr betegségei egyértelműen okozhatnak hajvesztést. A tünetek közé sorolható a kipirosodás, viszketés, korpásodás, hámlás. Sajnos, gyakori gond a fejbőr gombás fertőzése és a túlzott faggyútermelés.
Több gyógyszer mellékhatásaként jelentkezhet hajhullás. Érdemes elolvasni a betegtájékoztatókat, ha tudja, hogy hajlamos ennek a kialakulására.
Genetikai, örökletes tényezők is nagyban befolyásolják a hajhullás megjelenését.
Ha túl gyakran festi a haját, vagy sok vegyszerrel érintkezik a haja és a fejbőre, akkor is lehet az eredmény a haj ritkulása.
A hajhullás kezelése
Hangsúlyozzuk, hogy az intenzív hajhullást mindenképp ki kell vizsgálni! Előfordulhat, hogy a tünetek hátterében nagyon komoly gondok állnak! Forduljon orvoshoz, ha a hajvesztése több, mint napi 100 hajszál (a 100 hajszálat ugyan nem kell megszámolni, de szembetűnő, ha több hajat veszít, mint addig előtte). A kezelőorvos feltérképezi életmódját, rákérdez a szükséges kérdésekre, majd a különböző szűrővizsgálatok eredményeit elemezve, megállapítja a diagnózist és annak a kezelését.
Ne kísérletezzen! A hajkoronája mindenkinek fontos, így házi praktikák helyett, forduljon a professzionális megoldásokhoz.
A hajas fejbőr ápolása és életmódtanácsok hajhullás esetén
Őrizze meg haja egészségét!
Mindig a hajtípusához megfelelő ápoló készítményeket használjon! Válasszon olyan termékeket, amik hajhullás megelőzésére vagy kezelésére alkalmasak. Ezek az ápolók arra szolgálnak, hogy revitalizálják a hajhagymákat, erősítsék és táplálják a fénytelen hajat, növeljék a haj sűrűségét, volumenét és óvják a fejbőr egészségét a káros környezeti faktoroktól (mint pl. ártalmas napsugárzás, környezeti szennyezők). Kerülje az irritáló hozzávalókat, mint például az alkoholt.
Kollagén és koffein tartalmú hajápolók használatával lerövidítheti a gyógyulási időt! A kollagén nevű protein a hajban és a bőrben található. Sok sampon és hajápoló termék alapanyaga, azáltal fejti ki hatását, hogy egy vékony védőréteget képez a hajon. A koffein megnöveli a hajhagymák aktivitását, és segítheti a haj növekedését is.
A patikákban kaphatóak különböző tonikok, hajmaszkok, ampullák, szeszek és étrend-kiegészítők is, melyek mind-mind hozzájárulnak a hajas fejbőr regenerálódásához. Ha nem biztos a választásában, kérje a gyógyszerész segítségét!
Kiegyensúlyozott táplálkozás
A különböző vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek hiánya a haj zsírosodását, töredezettségét okozhatják, de akár hajhulláshoz is vezethetnek! Ilyenkor a hajtömeg fakó színű, egészségtelen kinézetű és kellemetlen tapintású lesz. A gyönyörű hajkoronához szükség van: A-, B-, C-, E- és H-vitaminra, megfelelő mennyiségű vasra, cinkre, kénre, rézre és kalciumra. Ne felejtse pótolni ezeket!
Rendszeres testmozgás
Kevesen gondolják, de a mozgásnak jelentős szerepe van az egészséges haj fenntartásában. A mozgás fokozza a vérkeringést, így a fejbőr oxigén-ellátottsága is nő, ami serkenti a hajnövekedést és csökkenti a hajhullást.
Látogasson el webshopunkba, ahol több olyan termék közül választhat, amelyeket kifejezetten meggyengült, hajhullásra hajlamos hajra fejlesztettek ki!