A hajtöredezés bárkit érinthet, minden hajtípusnál előfordulhat. A problémát onnan ismerhetjük fel, hogy a haj kócossá és durva tapintásúvá válik, és a haj teljes hosszát érintheti a hajtövektől a hajvégekig.
Kialakulását okozhatja hajfestés, dauer és különféle vegyianyagok is, melyek elgyengítik a haj szerkezetét. Bizonyos samponok is előidézhetik a problémát, ha nem megfelelő a készítmény ph értéke, használata után a haj törékennyé, kócos hatásúvá válik. Ha a sampon lúgos kémhatású, akkor negatív töltést adhat a hajnak, mely hatására a hajszálak között súrlódás jöhet létre, aminek következtében a szerkezete gyengül és töredezni kezd.
Hajmosás után ne dörzsöljük a hajunkat törölközővel, inkább próbáljuk körbetekerni és felitatni a nedvességet a hajunkról, ha pedig lehetőségünk van rá, hagyjuk, hogy a hajunk természetes módon, a szabad levegőn száradjon meg.
Ha a haj gyakran van kitéve hőhatásnak, az is rendkívül káros a hajszálakra nézve, hiszen nedvességet vonnak el szerkezetéből, melynek hatására a haj törékennyé és töredezetté válik. Igyekezzünk minél kevesebbszer használni a hajszárítót, hajvasalót vagy hajsütővasat.
A túlzásba vitt fésülködés is hajtöredezést okozhat, a fizikai ártalmak csökkentése érdekében, ha lehetőségünk van rá, akkor csak annyit fésülködjünk, ammenyire feltétlenül szükség van.
Érdemes hajunkat rendszeresen vágatni, hiszen ennek hiánya töredezett hajvégeket eredményezhet. A töredezett hajvégek következtében a hajszálak a felsőbb szakaszain is könnyebben törnek, a rendszeres hajvágás viszont segít megőrizni a haj erejét, egészségét. Még abban az esetben is érdemes erre áldoznunk, ha épp növesztjük a hajunkat.
Bizonyos pajzsmirigy megbetegedések is okozhatnak hajtöredezettséget. Ha valakinek pajzsmirigy problémái adódnak, a haja könnyen törékennyé, szárazzá és fénytelenné válhat. A betegség következtében fokozódhat a hajhullás, megjelenhetnek kopasz foltok is.
Táplálkozási és felszívódási zavarok is okozhatnak hajtöredezettséget, hajhulláshoz vezethetnek. Ezen zavar következtében a hajszálak már a növekedési fázisban megtörhetnek.
De mit tehetünk a hajtöredezés megelőzése érdekében?
A megfelelő étrend rengeteget jelent, a haj egészségének megőrzése tekintetében is, ugyanis ha bizonyos tápanyagokból nem viszünk be eleget, a hajunk szerkezete meggyengülhet, szárazzá, fénytelenné és törékennyé válhat. A súlyos tápanyaghiány akár hajhullást is előidézhet.
A tojás és a hal biotinban gazdag, ami az egészséges hajnövesztés egyik alappillére. Ha szeretnénk, hogy hajunk egészséges, fényes és erős maradjon, bőségesen fogyasszunk omega-3 zsírsavakat, fehérjét, C vitamint, D vitamint, E vitamint, vasat, cinket és szelént.
Válasszunk hajerősítő termékeket, és javítsunk a hajápolási rutinunkon is, megfelelő hajápolási termékekkel és hajformázási módszerekkel a hajunk állapota is javulni fog majd. A megfelelő termékek használatával helyreáll a hajszálak nedvességtartama, segítségével megelőzhető a hajszállak töredezése. Használjunk hajkondicionálót, mely semlegesíti a haj töltését, csökkenti a haj gubancolódását, segítségével pedig a haj is könnyebben fésülhetővé válik. Használatával a haj fényesebb és simább lesz, könnyebben kezelhetővé válik.
Végül figyeljünk arra, hogy csökkentsük a stresszt, hiszen ez is a hajtöredezés gyakori oka. Szánjunk időt a pihenésre, lazításra is.
Amennyiben ön is hajtöredezéssel küzd, tekintse meg a Dermopatika termékeit, és szerezze be minőségi dermokozmetikumainkat kedvezményes áron.