A normál bőr
A normál kifejezést többnyire akkor használhatjuk, ha a bőr jól kiegyensúlyozott, tehát a faggyútermelés és a nedvesség egyensúlyban van, aminek köszönhetően a bőr se nem túl száraz, se nem túl zsíros. A T-zóna, tehát a homlok, az orr és az áll lehet kissé zsírosabb, de általánosságban nem jellemző. Könnyedén felismerhetjük ezt a bőrtípust, hiszen az ilyen bőrű emberek, finom pórusokkal, megfelelő vérkeringéssel, selymes és puha tapintású, friss és rózsaszínű, pattanásmentes bőrrel rendelkeznek, ezenkívül sokkal ritkább, hogy bőrük érzékeny. A kor előrehaladtával ugyan szárazabbá válhat, de ezt egyszerűen korrigálhatjuk egy hidratáló krém rendszeres használatával.
A száraz bőr
Ennél a bőrtípusnál a bőr nem termeli meg a szükséges mennyiségű faggyút, aminek következtében lipidhiány lép fel a bőrben, mely azt eredményezi, hogy a nedvesség nem tud a bőrben maradni, valamint nem tud védőréteget alkotni, mely megvédi a külső hatásoktól bőrünket. A szárazság mértéke nagyon eltérő lehet, és számos formában jelentkezhet, amit esetenként csak szakértők tudnak megkülönböztetni. Ezzel a bőrtípussal jelentősen több nő küzd, mint férfi. A bőrgyógyászati látogatások 40%-a ebből a panaszból ered. A bőr nedvességartalmát nagyban befolyásolja a mélyebb rétegek vízellátása és az izzadás, valamint a transz-epidermális vízveszteség, amely egy természetes folyamat mely során a bőr körülbelül félliter vizet nyer ki a mélyebb rétegeiből.
A zsíros bőr
Ezesetben a bőr, a száraz bőrrel ellentétben túl sok faggyút termel, aminek eredményeképp a bőr zsíros, fényes, a legtöbb esetben pattanásos, valamint tisztán láthatóak a pórusok és vastagabb, sápadtabb megjelenésű maga a bőr. Ez a bőrtípus hajlamos az akné különböző formáira, melyek okán a bőr pirossá és gyulladttá válik. Ennek kialakulásához több dolog is hozzájárulhat. Ilyen például a genetika, a hormonális zavarok, változások, bármilyen gyógyszeres kezelés, a stressz, valamint az irritációt okozó sminktermékek. Természetesen a táplálkozás minősége is nagyban hozzájárulhat a bőr megjelenéséhez, ezért sem ajánlott a zsíros, olajos termékek fogyasztása az ilyen bőrtípussal rendelkezőknek.
A kombinált vagy vegyes bőr
Talán az egyik leggyakrabban előforduló bőrtípus a kombinált vagy másnéven vegyes bőr. Ennél a típusnál a T-zónában (a homlok, az orr és az áll területén) és az arc többi részén lévő bőr típusa eltérő. A T-zóna mérete is különböző lehet, vannak, akiknél csak egy vékony terület, másoknál pedig szélesebb egy sáv, ahol a bőr olajos, a pórusok tágak, néhol pattanás is előfordulhat, az orcák pedig ezzel a területtel ellentétben szárazak vagy kedvezőbb esetben normál bőrtípusnak megfelelőek. Ezek a jellemzők, a már fent említett bőrproblémák okozóinak kombinálásával, azaz a lipidhiánynak, valamint túlzott faggyútermelésnek következtében alakulnak ki.
Habár bőrtípusunkon nem tudunk változtatni, de ezzel szemben bőrünk állapotán igen. Jó néhány külső és belső hatás éri bőrünket, melyek nagyban befolyásolják ezt. Ezek közé tartozik például a klíma, a környezetszennyezés, a gyógyszeres kezelések, a stressz, a genetika és nem utolsó sorban a bőrünk kezelésére használt termékek. Természetesen az ápoláshoz használt termékeket a bőrtípusnak megfelelően érdemes kiválasztani. Bőrtípusunk megállapításában érdemes egy bőrgyógyász, kozmetikus vagy egyéb szakember segítségét kérni, aki kellő hozzáértéssel könnyedén meg tudja válaszolni ezzel kapcsolatos kérdéseinket.