Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Termékkínálatunk

Ezért figyelj a bőröd hidratálására télen is

Ezért figyelj a bőröd hidratálására télen is

A téli időszak számos jó dolgot rejteget számunkra: végre korcsolyázhatunk, síelhetünk, túráink során csodálhatjuk a hótakaróval borított táj szépségét, sétálgathatunk forralt bort kortyolgatva vagy otthon ülhetünk a kandalló előtt egy bögre jó meleg teával a kezünkben. Azonban a legtöbbünknek szembesülnünk kell a tél egy elég kellemetlen hozadékával, a bőrszárazsággal is. Hogy mitől alakul ki és mit tehetünk ellene, az a következő bejegyzésből kiderül.

Bár talán nem is gondolunk bele, bőrünk a legnagyobb szervünk, mely elhatárol és megvéd minket a környezetünktől. Észrevétlenül is fontos funkciókat tölt be: védelmet nyújt fizikai, kémiai és mechanikai behatásokkal szemben, szerepet játszik a hő- és vízháztartás szabályozásában, emellett különböző ingereket közvetít. A benne található faggyúmirigyek természetes zsíros réteggel vonják be testünket, ezáltal megóvják bőrünket a kiszáradástól.  A környezeti hatások azonban meggyengítik ezt a képességét. 8 °C alatti hőmérséklet esetén például a faggyútermelés elkezd csökkenni, extrém hideg hatására pedig akár teljesen meg is szűnhet.

Emellett az otthonaink melegét biztosító fűtés sem kedvez bőrünknek, mivel a levegő páratartalmát nagymértékben lecsökkenti, így az nedvességet von el a bőr felszínéről. Ráadásul ilyen időben gyakrabban zuhanyzunk forró vízzel vagy veszünk egy jó meleg kádfürdőt, ami vízelvonás révén szintén ront a helyzeten. A különböző kedvezőtlen hatások könnyen összeadódhatnak, így kialakítva a legtöbbször az arc, kéz, könyök, lábszár, illetve sarok területén kialakuló bőrszárazságot. Ez számos kellemetlen tünettel járhat együtt, úgy mint a feszülő, húzódó, érdes tapintású, kipirosodó bőr, hámlás, berepedezés vagy viszketés. A száraz bőr továbbá könnyebben irritálódik, allergizálódik, így hosszabb távon újabb problémák jelenhetnek meg például ekcéma vagy bakteriális, gombás felülfertőződés képében.

Szerencsére sokat tudunk tenni azért, hogy minél inkább kordában tartsuk a folyamatot és megkíméljük magunk a súlyosabb elváltozásoktól. Fontos a bőséges folyadékfogyasztás, hogy megfelelően hidratált maradjon az egész szervezetünk. Otthon bátran használjunk párásító készüléket a levegő nedvességtartalmának optimalizálására. Kerüljük a hosszas, forró vizes mosakodást, alkalmazzunk helyette rövidebb, langyos vizes tusolást. A szárító hatású szappanokat és tusfürdőket cseréljük olyan termékekre, amelyek hozzáadott hidratáló komponenst tartalmaznak. Nagyon jó szolgálatot tesznek ilyenkor a krém- és olajtusfürdők. Tisztálkodás után puha törölközővel itassuk fel a nedvesség nagy részét, majd rögtön használjunk hidratáló készítményeket krém, olaj vagy balzsam formájában, ugyanis ezek a bőrfelületen maradó vizet segítenek bejuttatni a mélyebb rétegekbe. Ha hámlik is a terület, érdemes tejsavat vagy ureát tartalmazó testápolót választani. Ügyeljünk rá, hogy a választott termékek lehetőleg ne tartalmazzanak szín- és illatanyagokat, valamint parabént, melyek további irritációt alakíthatnak ki.
Ha ezt a pár apróságot sikerül beépíteni a napi rutinba, az nagy valószínűséggel elegendő is lesz a probléma kezelésére.