Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Termékkínálatunk

Milyen előnyei vannak a természetes krémeknek?

Milyen előnyei vannak a természetes krémeknek?

Manapság egyre szélesebb körben elterjedtek a natúrkozmetikumok. Folyamatosan növekszik azok tábora, akik a természetes összetevők felé fordulnak és igyekeznek elhagyni a tartósítószereket és az egyéb adalékokat, mind az étkezésben, mind a kozmetikumok világában. Natúrkozmetikumnak csak azokat a termékeket nevezzük, melyek előállításához főként természetes eredetű alapanyagokat használunk, és mentesek minden szintetikus kémiai anyagtól.

A természetes kozmetikumok használata számos előnnyel jár. Először is a bőrhöz hasonlóan természetes összetevőkből épül fel. Nem tartalmaznak mesterséges színezéket, illatanyagot, vagy tartósítószert, így elkerülhetjük az ezek által kiváltott allergiás reakciót. A mesterséges összetevők felszívódása a bőrön keresztül terhelik az egész testet, ezzel szemben a természetes alkotóelemek a bőrünkön kiegyensúlyozottan fejtik ki hatásukat.

Ugyanez vonatkozik a bőröregedésre is, a kémiai hatóanyagok elősegíthetik a bőr öregedését azáltal, hogy a mesterségesen előállított színező– és illatanyagok negatív hatással vannak a bőr egészségére és szerkezetére, emiatt az veszíthet erejéből és rugalmasságából. Leghamarabb a szem környékén lévő vékony bőrön látszik a negatív hatás. Sajnos a sminktermékek is ugyanilyen hatással vannak a bőrünkre, a mindennapos használatuk idővel szárazzá, fakóvá, élettelenné teheti az arcbőrt.

A klasszikusnak számító kozmetikumok összetevői között gyakran találkozhatunk különféle ásványi olajokkal. Ezek nem mások, mint a benzinkészítés egyik mellékterméke, tehát kőolajból állítják elő. Az ásványi olajok gyakran eltömítik a pórusokat, rontva ezzel a bőrünk kinézetét és minőségét. Igyekezzünk olyan terméket választani, amely értékes növényi olajokat tartalmaz, hiszen ez alatt a bőr továbbra is tud lélegezni, és a baktériumok sem tudnak alatta elszaporodni.

A natúrkozmetikumok használatával a környezetünket is óvjuk, hiszen a mesterséges összetevők egy része szennyvízbe kerül. A veszélyes anyagok így bekerülnek a talajvizekbe, tengervizekbe, sőt a levegőbe is. Aggasztó belegondolni ezek rövid- és hosszútávú hatásaiba.

De hogyan tudjuk eldönteni, hogy milyen hatóanyagra van szükségünk?
A következőkben összeszedjük a legkedveltebb hatóanyagokat, és ezek hatásait:

Körömvirág: Viszketéscsillapító, fertőtlenítő és gyulladásgátló, elősegíti a sebgyógyulást, így kiválóan alkalmas a bőrrepedések, kisebb sebek gyógyítására.

Rozmaring: Tónusjavító, élénkíti a bőrt. Segít meggátolni a fertőzéseket, antibakteriális hatású. Serkenti a keringést, csillapíthatja az ízületi fájdalmakat, a gyulladásokat, duzzanatokat, rándulásokat és izomgörcsöket.

Vadgesztenye: Jótékony hatással van az erekre, vénákra így gyakran használják visszeres panaszokra, lábszárfekély vagy vérkeringési zavarok esetén

Shea vaj: Az egyik legtáplálóbb és legjobban hidratáló növényi vaj, védi és táplálja a bőrt. Segít a hegképződésben, nyugtatja az irritált bőrt csillapítja a kipirosodást. Megelőzi a korai öregedést.

Kendermagolaj: Az egyre divatosabbá váló kendermagolaj nagyszerűen ápol és hidratál, enyhíti a viszketést és elősegíti a bőr rugalmasságát. Nem tömíti el a pórusokat, így kiválóan alkalmas a zsíros, problémás, pattanásra hajlamos arcbőr kezelésére.

Levendulaolaj: Enyhíti a bőrbetegségeket, nyugtató, regeneráló hatású, csillapítja a napégés tüneteit.

Szőlőmagolaj: Gyorsan és könnyen felszívódó olaj, bőrregeneráló és szerkezetjavító hatású. Segít megelőzni az öregedés korai jeleit, sérült, érett bőr ápolására javasolt.

Mandulaolaj: Gyengéden ápolja a bőrt, és hajat, segít megakadályozni a sejtek folyadékvesztését. Száraz és érzékeny bőrűek is bátran használhatják a test teljes felületére, a benne lévő E vitaminnak köszönhetően pedig véd a napsugárzás káros hatása ellen is. Várandósság alatt segít megakadályozni a striák kialakulását.