Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Termékkínálatunk

Mit tegyünk a zsíros haj ellen

Mit tegyünk a zsíros haj ellen

Számos tévhitet hallani arról, hogy mit kell és mit nem szabad tenni zsíros haj ellen. Vannak, akik kimondottan javasolják a sűrű hajmosást zsíros haj esetén és olyan is akad, aki épphogy az ellenkezőjét javasolja.

Ebben a blogban a zsíros haj ápolásával foglalkozunk.

Elég sűrűn találkozni a zsíros haj problémájával, amely amellett, hogy esztétikai gondokat okoz, lelkileg is igen megterhelő, hiszen a hajkoronánk állapota sok mindent elárul egészségünkről is. A zsíros haj okozta nehézségek közepette hajlamosak vagyunk újabb és újabb méregdrága termékeket vásárolni, azonban ez sokszor csalódást okoz, hiszen nem jön azonnali látható eredmény.

Mielőtt nekikezdenénk bármiféle kezelésnek, fontos, hogy megtaláljuk a hajunk zsírosodásának okát, vagyis, hogy mi a probléma gyökere. A zsírosodás hátterében egyértelműen a túlzott faggyútermelés áll, azonban a probléma kezeléséhez mindenféleképpen meg kell találnunk az okát annak, hogy mi idézi elő ezt a reakciót. Az okok között lehet örökletes hajlam, gyógyszeres kezelés mellékhatása, hormonzavar, túlzott stressz, az egészségtelen táplálkozási szokások, a vitaminhiány, vagy a nem megfelelő hajápolás is.

Ha túl sok faggyú termelődik, a hajszálak elnehezednek, és a fejbőrhöz tapadnak, ami ettől olajos hatású és jellegzetes szagú lesz. A gyors zsírosodás miatt a haj is gyorsabban koszolódik, mivel a por és szennyeződés könnyebben megtapad a zsíros felületen. A túlzott faggyútermelés a bőr savköpenyére is hatással van, eltömítheti a szőrtüszőket, ami akár egy gyulladásos folyamatot is elindíthat, ez pedig viszketéshez vezet.

Azt kijelenthetjük, hogy egyáltalán nem mindegy, hogy hogy is kezdünk neki a probléma kezelésének, ugyanis nem a tünetek helyett a kiváltó okot kell kezelnünk. Ehhez érdemes szakértő segítségét kérnünk.  

Szakértők szerint a normál, jó állapotban lévő, problémamentes hajat elég heti egyszer-kétszer mosni, még akkor is, ha zsírosodásra hajlamos. A hajon lévő faggyú feladata ugyanis az, hogy védelmezze a hajszállakat a külső, káros hatásoktól, így a gyakori mosástól ez a védőréteg károsodik. A szervezet erre a faggyútermelés fokozásával felel, ami még gyorsabb zsírosodást eredményez.

Ha a célunk a faggyútermelés csökkentése, válasszunk kifejezetten zsíros hajra való sampont, amely amellett, hogy nem irritálja a hajat és a fejbőrt, segít megőrizni annak biológiai egyensúlyát is. Már vásárláskor érdemes odafigyelnünk arra, hogy a választott termékünkbe ne legyenek tenzidek, ugyanis ezek igen erős zsíroldók, amik leoldják a fejbőr és haj természetes védőrétegét.

Fontos, hogy a hajmosásnál ne használjunk forró vizet, mert ez még inkább fokozza a faggyútermelést. Hajmosás közben ne dörzsöljük a fejbőrbe a sampont, helyette csak lágyan masszírozzuk át a hajat. Mindig alaposan öblítsük ki hajunkból a sampont, és ha megoldható, a hajszárító helyett hagyjuk a szabad levegőn megszáradni hajunkat. Csökkentsük a lehető legkevesebbre a különféle hajformázók és hajápolók használatát.