Hajápolás
Az öregedés első jelei: bőrünk és hajunk változásai az idő múlásával
Az öregedés bőrünket és hajunkat érintő hatásai elkerülhetetlenek, de megfelelő odafigyeléssel és ápolással jelentősen lassíthatjuk ezeket a folyamatokat. A rendszeres hidratálás, a fényvédelem, az antioxidánsok és a hajápoló termékek alkalmazása mind hozzájárulnak ahhoz, hogy megőrizzük bőrünk és hajunk egészséges, fiatalos megjelenését.
Zsíros hajtő és száraz hajvég: Kialakulása és hatékony kezelési taktikák
A zsíros hajtő és száraz hajvégek problémája gyakran a hajápolási rutin és az életmód számos tényezőjével összefüggő kiegyensúlyozatlanság eredménye. Blogbejegyzésünkben részletesen elemezzük azokat a meghatározó tényezőket, amelyek ehhez az állapothoz vezethetnek, és olyan iránymutatást nyújtunk, amely segít a kiegyensúlyozott hajápolási rutin kialakításában.
Zsíros vagy száraz korpával küzd? Nem mindegy mit használ rá!
A korpásodás gyakori jelenség, a felnőtt lakosság mintegy 50%-át érinti. Előfordulása változik az életkorral és a férfiak között gyakoribb, mint nőknél. Legtöbbször serdülőkorban jelentkezik a megváltozott hormonháztartás következtében, később általában enyhül, de egyeseknél egész életük során megmarad.
A száraz, töredezett haj ápolása
A száraz, töredezett haj sokak számára jelent problémát és sajnos a rendszeres hajvágás sem oldja meg a gondot. Ha szép és egészségtől ragyogó hajkoronát szeretne, sajnos sokkal több erőfeszítést igényel az ollónál! A legtöbb esetben mi magunk okozzuk, hiszen, ha a hajápolási és hajformázási szokásaink nem megfelelőek, megzavarják a haj természetes egyensúlyát. A hajfestés és a szélsőséges formázás durva következményekkel járhat a fejbőrre és a hajfelszínre nézve, és bizony száraz hajhoz vezethetnek.
Hajhullás okai és kezelése
Tudta, hogy hajunk minden tavasszal és ősszel megújul? Ekkor a hajhullás is intenzívebb lesz, ez teljesen természetes folyamat. Azonban, a fokozott stressz, a különböző gyulladások és a női hormonális problémák is okozói a hajhullásnak. Ha naponta körülbelül 100 hajszálat veszít, nem nevezhető hajhullásnak, mivel normális mennyiségnek számít. Ha ennél több hullik ki és nem nő a helyére újabb, akkor beszélhetünk hajhullásról. Ekkor már nagyon fontos kideríteni, mi okozza a problémát, és mit tehet ellene. Minél gyorsabban észleljük a változást és minél gyorsabban reagálunk rá, annál nagyobb sikerrel fordítható vissza a folyamat!